Yüzde 65 Zam İstemişlerdi! Eyüp Aksu’yu Kızdıracak Yanıt İBB’den Geldi: ”Böyle Bir Gündem Yok”

Son yapılan zamdan memnun olmadıklarını her fırsatta gündeme getiren taksiciler, yüzde 65 zam istediklerini duyurdu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yolunu tutan taksilere kızdıracak yanıt geldi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gökce, “Böyle bir gündem yok. Yüzde 65’i nasıl hesaplamışlar onu da bilmiyorum” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yüzde 65 oranında taksimetre tarife artışı talebinde bulunduklarını dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından talep edilen taksimetre ücretlerine yüzde 65’lik zam talebine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gökce kendilerine resmi bir zam talebinin gelmediğini söyleyerek taksi ücretlerine yönelik zammın aralık veya ocak ayı sonunda yapılabileceğini belirtti.

FOX TV’de konuşan Gokce, Taksi ücretlerine ilişkin UKOME’nin 6 ayda bir toplandığına dikkat çekerek “Böyle bir gündem yok. Yüzde 65’i nasıl hesaplamışlar onu da bilmiyorum. UKOME’lerimiz 6 ayda bir zamla toplanıyor. Ocak UKOME’sinden önce bu rakamı zikretmek doğru değil. Ayrıca yüzde 65 uygun göreceğimiz bir zam değil” diye konuştu.

Gökce, ‘Biz zam oranları enflasyon artışı, asgari ücret artışı ve akaryakıt artışıyla belirliyoruz. Böyle bir zam gündemimizde yok. Bize ulaşmış resmi bir teklif de yok’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x