Yine öğrenci yurdu yine asansör düştü

Üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın 26 Ekim’de Aydın Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda bindiği asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitirmesinin ardından ihmallere tepkiler sürerken asansör “kazası” haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor.

Son olarak Antep’in İbrahimli ilçesinde bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda, akşam saat 19.00 sularında, içerisinde 7 öğrencinin bulunduğu asansörün 3. kattan eksi 1. kata hızlı inmesi sonucu öğrenciler büyük korku yaşadı.

İddiaya göre olayda bir öğrenci fenalaştı. Öğrencilerin ihbarı üzerine yurda 112 sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Fenalaşan öğrenciye sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti.

Yurtta kalan öğrenciler, “Susma sustukça sıra, sana gelecek” ve “KYK bize mezar olma” sloganlarıyla bina önünde yurt yönetimini ve KYK’yi protesto etti. Öğrenciler daha sonra yurt yönetimiyle görüştüler.

ÖZEL’DEN TEPKİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KYK yurtlarında yaşanan asansör kazalarına ilişkin açıklama yaptı. Özel’in bu akşam X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Aydın’da Zeren Ertaş’ın yaşamını yitirmesine neden olan asansör kazasının bir benzeri akşam saatlerinde Gaziantep Abdülkadir Güllüoğlu KYK yurdunda yaşandı. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamış olması… Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz KYK yurtlarında geniş çaplı bir araştırma başlatılmak ve bir daha benzer kazaların yaşanmasının önüne geçilmek zorunda. Bu, en öncelikli konularımızdan biri olmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x