Tramvay yolunda aracın çarpmasıyla ölen öğrencinin ailesi sanığa verilen cezaya itiraz etti

Eskişehir’de hafif ticari aracın tramvay yolunda çarpmasıyla hayatını kaybeden lise öğrencisi Kader Yürük’ün ailesi, kızlarının ölümüne neden olan sürücüye verilen 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde (istinaf) itiraz etti.

Kazaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini gözyaşlarıyla izleyen 17 yaşındaki lise öğrencisi Kader Yürük’ün annesi Ayşe Yürük, gazetecilere, avukatları aracılığıyla Ankara Bölge Adliye Mahkemesine dilekçe vererek, cezayı az buldukları için yerel mahkemenin kararına itiraz ettiklerini söyledi.

‘FRENE DAHİ BASMADI’

DHA’nın haberine göre olayın tramvay yolunda gerçekleştiğini belirten anne Yürük, “95 kilometre hızla gelerek kızımı katletti. Frene dahi basmadı. Sanık bu suçu taksirle değil, kasten işledi. Sanık birden fazla kusurludur. Bu kaza değil bir cinayettir. Benim kızım gencecikti, katledildi” diye konuştu.

Kamera kayıtlarında, tramvaya binmek için yürüyen Kader Yürük’ün, karşıya geçmek için tramvay yoluna girdiği sırada sürücü Berkay E. (20) idaresindeki hafif ticari aracın çarpması sonucu savrulduğu ve çevredekilerin yardıma koştuğu görülüyor.

Eskişehir’de 29 Mart’ta yaşanan kazada, Berkay E’nin kullandığı hafif ticari araç, Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi Ertaş Bulvarı’ndaki 71 Evler Tramvay Durağı’ndan yolun karşısına geçmeye çalışan Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü 12. sınıf öğrencisi Kader Yürük’e çarpıp ağır yaralanmasına neden olmuştu. Sağlık ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırılan genç kız müdahaleye rağmen kurtarılamamış, sürücü Berkay E. ise tutuklanmıştı.

Berkay E, yargılandığı Eskişehir 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nce “bilinçli taksirle ölüme neden olma” suçundan iyi hal indirimi de uygulanarak 6 yıl 10 ay 15 gün hapse çarptırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x