Konu: Sızıntı planı… Savcının gazetecilerle şaibeli ilişkisi… Soruşturma başladı

Savcı Gökalp Kökçü’nün Dilan Polat soruşturması devam ederken şüphelilerin iş yerlerine baskın yaptırmasına rağmen gözaltı kararı vermemesi Hakimler ve Savcılar Kurulu müfettişleri tarafından mercek altına alındı.

Müfettişlerin soruşturma dosyasını bu kapsamda ele aldığı ve eski savcı Gökalp Kökçü’nün cep telefonu ve bilgisayarlarını incelemek için harekete geçtiği iddia edildi. Ancak bu bilgi sosyal medyaya sızdı.
Bilginin nereden sızdığını öğrenen müfettişlerin soruşturmayı genişletme kararı aldığı belirtildi.

Genişletilen dosyadaki iddialara göre Gökalp Kökçü, savcı olduğu dönemde bazı gazetecilerle Whatsapp üzerinden bilgi paylaşımı yapıyordu. Soruşturma kapsamında bu paylaşımlar da hangi gazetecilerle yapıldığı da tespit edildi. Yine iddiaya göre Gökalp Kökçü ile ilgili “cep telefonu ve bilgisayarlarına el konuldu” bilgisinin kasıtlı olarak servis edilerek soruşturmayı etkilemeye çalışıldığı ifade edildi.

ADNAN OKTAR AYRINTISI

Yine soruşturma kapsamında avukat İrem Kökçü’nün Adnan Oktar örgütündeki bazı kişilerin avukatlığını üstlendiği öğrenildi. İrem Kökçü’nün, Adnan Oktar davasında tanık olarak verdiği ifadede de, hukuk bürosunda Adnan Oktar örgütü içindeki bazı kızlarla tanıştığını ve örgüt üyelerinin kendisine vekalet verdiğini belirtti.

Zeynep Çakır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x