Halil Umut Meler’den Sonra Güreşte de Hakeme Saldırı

Trendyol Süper Lig’de MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçının sonunda Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e yumruklu saldırısı gündem olurken, güreşte de benzer olay gerçekleşti. Grekoromen Güreş Milli Takım Antrenörü Erdoğan Karaali 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda hakeme saldırdı.

KARAALİ’YE 2 AY MEN VE PARA CEZASI

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen şampiyonada 97 kilo finalinden sonra hakeme saldırdığı gerekçesiyle Dünya Güreş Birliği Disiplin Kurulu, Karaali’ye 2 ay men, Türkiye Güreş Federasyonuna ise 500 İsviçre Frangı para cezası verdi.

Bu gelişme üzerine Türkiye Güreş Federasyonu, “Sporda şiddet ve doping konularında sıfır tolerans” ilkesi doğrultusunda benzer sorunların tekrar etmemesi adına Erdoğan Karaali’nin görevine son verdi.

FARUK KOCA ÖMÜR BOYU MEN EDİLMİŞTİ

Halil Umut Meler’e saldıran Faruk Koca ve Ankaragücü yöneticileri de PFDK tarafından cezalandırılmıştı. Dün açıklanan kararda Faruk Koca ve beraberindeki yöneticiler ömür boyu men edildi. Ayrıca Ankaragücü’nün 5 iç saha maçını seyircisiz oynayacağı duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x