Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi: Yeğenine adını verdi

İHA

Elazığ’ın Palu ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Mustafa Ergün’ün, Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi görenleri şaşırtıyor.

Ergün yıllarca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukluk, gençlik, aile ve siyasete girdiği fotoğrafları topladı.

Ergün topladığı fotoğrafları evinin her bir köşesine asarak evlerini adeta Recep Tayyip müzesine çevirdi.

Ayrıca kendisinde olmayan fotoğrafları bulduğunda alıp koleksiyonuna ekleyen Ergün, Cumhurbaşkanı’na olan sevgisinden dolayı 10 Ağustos 2014 seçimlerinden bir gün sonra doğan yeğeninin adını Tayyip Erdoğan koydu.

“Yeğenim seçimden bir gün sonra doğdu cumhurbaşkanının ismini verdik”

Cumhurbaşkanı sevdalısı olduğunu dile getiren Mustafa Ergün, şöyle konuştu;

Bu sevda, bizi kendine aşık eden Cumhurbaşkanımızın fakirin yanında olması, yiğit ve cesur olmasından geliyor. Bugün İslam coğrafyası yanıyor, Cumhurbaşkanımız her yerde mücadele veriyor. Çok cesur bir insan olduğu için seviyoruz, arkasındayız. Küçüklük, orta yaş ve futbolculuk yıllarının fotoğrafları başta olmak üzere A’dan Z’ye her fotoğrafı var. Gözümden kaçan fotoğrafları olunca da getiriyorum. Yeğenim seçimden bir gün sonra doğdu ve biz seçimi kazandığımızdan dolayı cumhurbaşkanının ismini verdik.

“Tayyip dedeyi çok seviyorum”

Cumhurbaşkanı ile aynı ismi taşıyan Tayyip Erdoğan ise “Tayyip dedeyi çok seviyorum, aynı ismi taşıyoruz. Onu bir gün görmek çok isterim ve gelirse evimde ağırlarım” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x