Kripto Saldırısına Uğrayan Allbridge’den Yeni Hamle

Geçtiğimiz günlerde kripto saldırısına uğrayan çok zincirli token köprüsü Allbridge, sıkışmış köprü kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Allbridge hacklenerek, şirket bünyesinde 537 bin dolarlık ticari zarar meydana gelmişti. 4 Nisan itibariyle de kripto saldırganının “Beyaz Şapka Ödülüteklifini kabul ederek Allbridgeileanlaşmayagidildiğiifadeedilmişti. Ayrıca Allbridge‘den çalınan yaklaşık 573.000 doların büyük bir çoğunluğu için, hackerın “Beyaz Şapka Ödülü” teklifini kabul etmesinden sonra iadesine başlandığı bildirildi. Tazminat süreciyle ilgili bilgiler paylaşılarak, “sistemin kapanmasından kısa bir süre önce” köprüde parası kalan kullanıcılar için önümüzdeki haftadan itibaren geri ödemeler yapmayı planlanıyor.

Allbridge’den Kullanıcılar için Duyuru Geldi

Fonların teladi edilmesinden sonra ilk olarak sıkışmış köprü kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlayacak olan Allbridge, konuyla ilgili ayrıntılara değindi. Allbridge tarafından sağlanan çok zincirli token köprüsünde esir kalan fonları olan kullanıcılar, yakın tarihli bir istismarın ardından proje tarafından yayınlanan bir kurtarma planı kapsamında tazminat almak için ilk sırada yer alıyor.

5 Nisan tarihinde yayınlanan bir bildiride Allbridge, 1 Nisan’da yaklaşık olarak 573.000$’lık bir saldırıya uğramasının ardından yalnızca “fonları kısmen kurtarmasına” rağmen, kullanıcılar için şimdiden bir tazminat süreci başlattığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir