Haftalık Bitcoin Tahminleri Çıktı: Bu 6 Seviye İzlenmeli!

Bitcoin fiyat hareketi, 200 haftalık hareketli ortalamanın potansiyel olarak desteğe doğru döndüğünü gösteren analizlerle birlikte daha yüksek kalmaya devam ediyor. Bu ortamda analistlerin Bitcoin tahminleri genel olarak iyimser görünüyor.

Bitcoin boğaları 26.000 doları korumak için “adım atmalı”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, hafta sonu 28.000 doların üzerine çıktı.  Bununla birlikte, boğaların daha da yükselmesi şimdilik engellendi. Bu, piyasa katılımcılarının Bitcoin’in desteği test etmeye geri dönme olasılığını tartmasına yol açtı. Popüler trader Crypto Tony, “25.500 doların üzerindeyken long pozisyonumu koruyorum. Ancak nihayetinde 27.000 dolarlık desteği kaybettik, bu yüzden muhtemelen aşağı inip 26.100 doları test edeceğiz,” dedi. Analiste göre, önemli olan, boğaların o anda kesinlikle devreye girmesi.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Crypto Tony/Twitter

Ticaret şirketi Eight’in kurucusu ve CEO’su olan Michaël van de Poppe, hafta sonu BTC’nin düşmesine rağmen kısa vadeli görünüm konusunda iyimser. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

26.800 doların üzerinde mi kalıyoruz? Cevap açık; Evet. Bu, trendin 26.800 dolar kaybolana kadar devam edeceği anlamına geliyor. 18 Mart’taki analizin bir bölümünde, 28.300-28.900 dolara son bir süpürme ve ardından tersine dönüş bekleniyor.

BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Yine de o gün yapılan bir sonraki paylaşım, mevcut spot fiyatın sadece 300 dolar altındaki yakın desteğin önemini vurguladı. Van de Poppe, “Bitcoin için 26.800 dolar çok önemli. Şimdi iki test vardı. Bir test daha yaparsak, muhtemelen kırılacak ve daha derin ve sert bir düzeltmeye neden olacak. Sırada – 28.500 doların üzerinde tutunması var,” diye özetledi.

Bitcoin tahminleri: Ayı trendi bitiyor mu?

Haftalık zaman dilimlerinde BTC, en son Haziran 2022’de 27.000 dolar civarında hareket ederek etkileyici bir mum kapanışı için sıradaydı. Trader ve analist Rekt Capital için, Bitcoin’in araya giren düşüş trendini tamamen geride bırakma potansiyeli sayesinde iyimserlik için ek bir neden var.

Çeşitli hafta sonu Twitter paylaşımlarının birinde, “Eski bir çok aylık BTC düşüş trendi kırıldığında… Yeni bir çok aylık BTC yükseliş trendi ortaya çıkıyor” yazdı. Rekt Capital, haftalık zaman dilimlerinde 200 dönemlik hareketli ortalamanın (MA) devam eden önemini vurguladı. Bu gösterge, şu anda 25.350 dolarda oturuyor ve bir direnç veya destek dönüşü için hazırlanıyor.

200MA ile BTC 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp) / Kaynak: TradingView

Paskalya Günü için Bitcoin tahminleri

CoinCodex’in kendi kendine öğrenen makine teknolojisi, Paskalya günü üzerinden 2023’te Bitcoin fiyatını belirledi. Yazılım, Bitcoin’in momentumunun yavaşlayacağını ve 19 Mart’ta elde edilen bilgilere dayanarak o gün 27.845 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin tahminleri aylık grafik / Kaynak: CoinCodex

Bu arada, başka bir AI tabanlı teknoloji olan CoinPriceForecast’in, Bitcoin’in yıl sonuna kadar muhtemelen 30.000 doları toparlayacağını tahmin ettiğini not etmek gerekiyor. Trade platformuna göre 2023’ün sonunda Bitcoin’in değeri 33.047 dolar olacak.

BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Günler süren tutarlı sermaye akışının ardından, Bitcoin yayın tarihi itibariyle 28.102 dolardan işlem görüyordu. 540 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Bitcoin, geçtiğimiz gün kabaca sadece %1 oranında mütevazı bir düzeltme yapmasına rağmen, haftalık grafikte %30’un üzerinde değer kazandı.

TradingView’in aldığı bir haftalık Bitcoin teknik analizinde olumlu bir bakış açısı hakim. Göstergelerin sırasıyla 16 ve 12’deki özeti ve hareketli ortalamaları, ‘güçlü bir alım’ tavsiyesi veriyor.

Bitcoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Bitcoin’in yükseliş eğilimi, mevcut bankacılık krizinin varlığın algısını değiştirdiğine dair artan bir inançla sonuçlandı. Buna rağmen, enflasyon ve artan Fed Fon oranları, kripto para birimlerinin değerini önemli ölçüde etkilemeye devam ediyor. Fed’in yavaşlayan enflasyon istatistikleri nedeniyle faiz oranlarını artırma olasılığı düşüyor. Bunun da Bitcoin’in potansiyel olarak 30.000 dolar seviyesini yeniden alması için bir yükseliş tetikleyicisi olarak işlev görmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir